| Body | 304 STAINLESS STEEL |
|---|---|
| Glass Materials | ELAN #48 |
| Leak Rate | Less Than 1x10^-9 Cc/sec Helium |
| Material | Stainless Steel |
| Current Rating | Up To 10 Amps |
| Insulation Resistance | ≥10^14 Ohms |
|---|---|
| Leakage Rate | ≤1x10^-9 Cc/sec He |
| Connector Size | Up To 1 Inch Diameter |
| Pin Materials | 4J50 |
| Temperature Range | -55°C To +200°C |
| Rohs Compliant | Yes |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Leak Rate | 1x10^-9 Cc/sec He |
| Leakage Rate | ≤1x10^-9 Cc/sec He |
| Mounting Thread Size | 1/4-28 |
| Insulation Material | PTFE/Teflon |
|---|---|
| Pressure Range | Vacuum To 10,000 Psi |
| Hermetic Seal Type | Glass-to-Metal |
| Hermeticity | 1x10^-8 Atm Cc/sec He |
| Operating Temperature | -55°C To +200°C |
| Number Of Pins | 1 |
|---|---|
| Pressure Rating | 1000 Psi |
| Rohs Compliant | Yes |
| Mounting Thread Size | 1/4-28 |
| Wire Size | 20 AWG |
| 제조업자 | 스스코레 |
|---|---|
| 전류 등급 | 100A - 300A |
| 소재 | 45 강철 |
| 전압 정격 | 220V - 600V |
| 전기 절연체 | 글라스 |
| 전류 등급 | 20A-30A |
|---|---|
| 온도 정격 | -70°C - 300°C |
| 염안개저항성 | 48시간 녹슨 지역 < 5% |
| 소재 | 45 강철 |
| 절연 저항 | 1000MΩ |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To 200°C |
| Hermeticity | Greater Than 1x10^-9 Atm Cc/sec |
| Wire Gauge | 20-28 AWG |
| Leak Rate | Less Than 1x10^-9 Cc/sec |
| Mounting Type | Mounting Screw |
|---|---|
| Manufacturer | SSCore |
| Connector Configuration | Male Or Female |
| Body | 304 STAINLESS STEEL |
| Connector Orientation | Straight, Right Angle |
| Gender | Male/Female |
|---|---|
| Wire Gauge | 20-28 AWG |
| Pin Materials | 4J50 |
| Operating Temperature | -55°C To 200°C |
| High Voltage Resistance | ≥4000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |