| Manufacturer | SSCore |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +200°C |
| Pressure Rating | 1000 Psi |
| Wire Gauge | 20-28 AWG |
| Glass Materials | ELAN #48 |
| Application | Vacuum Systems, Aerospace, Medical Devices |
|---|---|
| Pressure Rating | 1000 Psi |
| Connector Size | Up To 1 Inch Diameter |
| Thermal Cycle | -60°C ~ +100°C |
| Number Of Pins | 4 |
| 표면 처리 | 전기 없는 니켈 |
|---|---|
| 온도 범위 | -70℃에 300℃ |
| 적용 | 산업 |
| 소재 | 45 강철 |
| 전압 등급 | 12V-540V |
| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Working Current | 70A MAX |
| Flame Resistance | UL94V-0 |
| Dielectric Strength | 1500V AC |
| Current Rating | Up To 50A |
| Connector Configuration | Male Or Female |
|---|---|
| Insulator Resistance | 100MΩ@500VDC |
| Leakage Rate | 1x10^-9 Cc/sec |
| Material | Stainless Steel |
| Hermeticity | Greater Than 1x10^-9 Atm Cc/sec |
| Manufacturer | SSCore |
|---|---|
| Core Column | M4 |
| Leakage Rate | 1x10^-9 Cc/sec |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Connector Size | 1/4 Inch |
| Insulator Resistance | 100MΩ@1000VDC |
|---|---|
| Connector Size | 0.5 To 2 Inches |
| Pin Materials | 4J50 |
| Insulation Material | PTFE/Teflon |
| Hermeticity | Helium Leak Tested |
| 접속구의 형태 | 피드스루 |
|---|---|
| 접촉물질 | 구리 |
| 하우징 소재 | 스테인리스 스틸 |
| 와이어 게이지 | 20-28AWG |
| 연결기 배향 | 똑바로, 직각 |
| Sealing Method | Glass-to-Metal Or Ceramic-to-Metal |
|---|---|
| Cable Length | Customizable |
| Dielectric Withstanding Voltage | 1,500 VAC |
| Mounting Style | Flange, Threaded, Weldable |
| Insulation Material | Glass Or Ceramic |
| Insulation Resistance | Greater Than 10^14 Ohms |
|---|---|
| Leakage Rate | 1x10^-9 Cc/sec He |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Leak Rate | Less Than 1x10^-9 Cc/sec He |
| Mounting Options | Flange, Threaded, Or Weldable |