| 온도 정격 | 300' C에 대한 -70' C. |
|---|---|
| 제품 이름 | 밀봉한 격벽형 커넥터 |
| 접속구의 형태 | 밀폐식 |
| 접촉 도금 | 일렉트로리스 니켈 |
| 소재 | 45 강철 |
| 제품 이름 | 밀봉한 EV 연결기 |
|---|---|
| 연결기 방식 | EV |
| 소재 | 45Steel |
| 전류 등급 | 30A |
| 접속 형태 | 단자 고정 볼트 |
| Leak Test | 4MPa N2 Pressure No Leak |
|---|---|
| Hermeticity Level | Helium Leak Tested |
| Manufacturer | SSCore |
| Termination Style | Solder |
| Withstanding Voltage | 500V AC/Minute |
| 전기 절연체 | 글라스 |
|---|---|
| 표면 처리 | 일렉트로리스 니켈 |
| 제조업자 | 스스코레 |
| 작동 온도 | +300' C에 대한 -70' C |
| 소재 | 45 강철 |
| Mounting Style | Threaded |
|---|---|
| Mounting Thread Size | 1/4-28 |
| Gender | Male/Female |
| Number Of Contacts | 2-50 |
| Hermeticity | Greater Than 1x10^-9 Atm Cc/sec |
| Mounting Type | Panel/PCB |
|---|---|
| Contact Resistance | 10 Mohms |
| Pin Materials | 4J50 ALLOY |
| Wire Size | 20 AWG |
| Termination Style | Solder |
| Body | 304 STAINLESS STEEL |
|---|---|
| Insulation Resistance | 10^12 Ohms |
| Connector Finish | Copper Plated |
| High Sealing Performance | 2.5MPa Does Not Leak |
| Pin Materials | 4J50 |
| Coloroptions | Silvery |
|---|---|
| Currentrating | 60A |
| Working Temperatuer | 150° MAX |
| Material | 45 STEEL |
| Pin Materials | SUH446 WITH COPPER, CORED RATIO 2:1 |
| 연결기 방식 | 설치 나사 |
|---|---|
| 전류 등급 | 100A - 300A |
| 작동 온도 | +300' C에 대한 -70' C |
| 제조업자 | 스스코레 |
| 표면 처리 | 일렉트로리스 니켈 |
| Connector Orientation | Straight, Right Angle |
|---|---|
| Termination Style | Solder |
| Insulation Material | Glass Or Ceramic |
| Pin Materials | ALLOY 52 |
| Sealing Method | Glass-to-Metal |