| 표면 처리 | 무전해 니켈도금 |
|---|---|
| 탭 소재 | 밝은 마감 냉간 압연 강판 T=0.8mm |
| 단열재 | 1000M @ 1000VDC |
| 온도 범위 | -40℃~+150℃ |
| 핀 재질 | SUH446 스테인레스 스틸 |
| Current | 10A |
|---|---|
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Glass | ELA 48# |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Body | 45 STEEL |
| Contact Resistance | 10mΩ |
|---|---|
| Compressor Type | Hermetic |
| Insulation | 1000M @ 1000VDC |
| Application | Hermetic Compressors |
| Dielectric Strength | 500VAC |
| Body | 45 STEEL |
|---|---|
| Pins Material | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Dielectric Strength | 500VAC |
| Application | Hermetic Compressors |
| Contact Resistance | 10mΩ |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Certifications | UL, CE, RoHS |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Pins | SUH446 STAINLESS STEEL |
| 소재 | 45Steel |
|---|---|
| 경향 | 10A - 30A |
| 온도 범위 | -70℃~+300℃ |
| 표면 처리 | 무전해 니켈도금 |
| 전압 정격 | 72V - 810V |
| 전압 | 200V-400V |
|---|---|
| 제품 이름 | 냉장고 압축기 터미널 |
| 접속구의 형태 | 서클립 또는 휘두르기 |
| 전류 등급 | 20A - 30A |
| 핀 | 4J28 |
| Operation Current | 25A |
|---|---|
| Body | 45 STEEL |
| Pins | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Glass | ELA 48# |
| Current | 10A |
| Application | Hermetic Compressors |
|---|---|
| Current | 10A |
| Insulation Resistance | 100MΩ |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Operation Current | 25A |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
|---|---|
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Material | 45Steel |
| Current | 10A - 30A |