| 연결기 방식 | 설치 나사 |
|---|---|
| 작동 온도 | +300' C에 대한 -70' C |
| 전기 절연체 | 글라스 |
| 전압 정격 | 220V - 600V |
| 제조업자 | 스스코레 |
| 연결기 방식 | 설치 나사 |
|---|---|
| 소재 | 45 강철 |
| 전류 등급 | 100A - 300A |
| 전압 정격 | 220V - 600V |
| 표면 처리 | 일렉트로리스 니켈 |
| 밀봉 방법 | 유리-금속 |
|---|---|
| 전압 등급 | 1000 Vac |
| 높은 실링 성능 | 4.0MPA는 누출되지 않습니다 |
| 핵심 칼럼 | M4 |
| 연결기 배향 | 일직선 |
| High Sealing Performance | 2.0MPa Does Not Leak |
|---|---|
| Manufacturer | SSCore |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Insulation Material | PTFE/Teflon |
| Connector Shell Material | Stainless Steel |
| Connector Configuration | Male Or Female |
|---|---|
| Insulator Resistance | 100MΩ@500VDC |
| Leakage Rate | 1x10^-9 Cc/sec |
| Material | Stainless Steel |
| Hermeticity | Greater Than 1x10^-9 Atm Cc/sec |
| 접속구의 형태 | 피드스루 |
|---|---|
| 접촉물질 | 구리 |
| 하우징 소재 | 스테인리스 스틸 |
| 와이어 게이지 | 20-28AWG |
| 연결기 배향 | 똑바로, 직각 |
| Temperature Range | -55°C To 200°C |
|---|---|
| Connector Configuration | Male Or Female |
| Connector Type | Single Or Multi-Pin |
| Insulator Resistance | 100MΩ@1000VDC |
| Gender | Male/Female |
| Insulation Resistance | Greater Than 10^14 Ohms |
|---|---|
| Leakage Rate | 1x10^-9 Cc/sec He |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Leak Rate | Less Than 1x10^-9 Cc/sec He |
| Mounting Options | Flange, Threaded, Or Weldable |
| Contact Termination | Crimp/Solder |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Glass Materials | ELAN #48 |
| Pin Materials | 4J50 |
| Insulation Resistance | 10^12 Ohms |
| Manufacturer | SSCore |
|---|---|
| Mounting Thread Size | 1/4-28 |
| Wire Gauge | 20-28 AWG |
| Insulation Resistance | ≥1000MΩ |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |