| 연결기 시리즈 | EV |
|---|---|
| 전압 정격 | 12V-540V |
| 제품 이름 | 밀봉한 EV 연결기 |
| 장착형 | 단자 고정 볼트 |
| 전류 등급 | 30A |
| 절연 소재 | 글라스와 세라믹 |
|---|---|
| 제조업자 | 스스코레 |
| 전압 정격 | 12V-540V |
| 장착형 | 단자 고정 볼트 |
| 전류 등급 | 30A |
| Nicke Plated | THICKNESS 2~4μm EXCEPT TABS |
|---|---|
| Application | Electric Vehicle Charging |
| Connector Series | EV |
| Pin Number | 3 |
| insulating material | Glass |
| Rated Current | 30A |
|---|---|
| Sealing Method | Hermetic Seal |
| Nickel Plated | THICKNESS ≥1μm EXCEPT TABS |
| Insulator Material | Glass |
| Type | Electric Vehicle Connector |
| Temperaturerange | -40°C To150°C |
|---|---|
| Operation Current | 25A |
| Application | Used For EV Charging Stations And Electric Vehicles |
| Plate | #45 STEEL |
| Type | Electric Vehicle Connector |
| Maximum Working Current | 30A |
|---|---|
| Numberofcontacts | 3 |
| Pins Materials | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Ceramic Material | 95% AL2O3 |
| Ingressprotection | IP67 |
| Temperature Range | -40℃~+150℃ |
|---|---|
| Product Material | Hermetic Material |
| Leak Test | 2.5MPa With N2,No Leak |
| Nickel Plated | THICKNESS 2~5μm |
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
| Glass | Fused |
|---|---|
| Product Type | Connector |
| Insulator Material | Ceramic |
| Pins | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Leak Test | 2.5MPa Water Test, 1 Minute, No Leakage |
| 충격 저항 | ≥200N |
|---|---|
| 본체 재질 | C45 |
| 탭 두께 | 니켈 도금 3~5μm |
| 스키브 강도 | HA75°±5° |
| 인증 | ROHS |
| Body Material | C45 |
|---|---|
| Lockingmechanism | Automatic Lock With Release Button |
| Sealing Method | Hermetic Seal |
| Coloroptions | Silvery |
| Productname | Hermetic EV Connector |