| 적용 | 인더스트리얼 |
|---|---|
| 전류 등급 | 30A |
| 표면 처리 | 일렉트로리스 니켈 |
| 전압 정격 | 12V-540V |
| 온도 범위 | -70℃에 300℃ |
| 압력 범위 | 2-5MPa |
|---|---|
| 표면 처리 | 일렉트로리스 니켈 |
| 전압 정격 | 12V-540V |
| 소재 | 45 강철 |
| 적용 | 인더스트리얼 |
| 높은 절연성능 | 500VDC에 있는 정지 시험, 10000MΩ보다 더 큰 단열재 |
|---|---|
| 높은 실링 성능 | 2.5MPa는 새지 않습니다 |
| 고전압 저항 | ≥5000VAC, 누설 전류 ≤0.5mA |
| 부식 저항성 | 그 수준의 8 또는 그이상에 도달할 수 있는 염수분무 기준 GB/T2423.17을 언급하세요 |
| 다양한 차게하고 차게하는 오일에 저항력이 있습니다 | R114a,R410a,R22와 이산화탄소 냉각제 |
| 높은 절연성능 | 500VDC에 있는 정지 시험, 10000MΩ보다 더 큰 단열재 |
|---|---|
| 높은 실링 성능 | 4MPa는 새지 않습니다 |
| 고전압 저항 | ≥4000VAC, 누설 전류 ≤0.5mA |
| 부식 저항성 | 그 수준의 8 또는 그이상에 도달할 수 있는 염수분무 기준 GB/T2423.17을 언급하세요 |
| 다양한 차게하고 차게하는 오일에 저항력이 있습니다 | R114a,R410a,R22와 이산화탄소 냉각제 |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
|---|---|
| Mechanicalstrength | High Tensile And Compressive Strength |
| Sealing Method | Glass-to-Metal Seal |
| Connector Type | Single Pin |
| Leakrate | < 1 X 10^-9 Atm-cc/sec |
| High Sealing Performance | 4MPa Does Not Leak |
|---|---|
| Sealing Method | Glass To Metal Seal |
| Electricalinsulation | High Dielectric Strength |
| Leak Test | 4MPa N2 Pressure No Leak |
| Thermalexpansioncoefficient | Matched Between Glass And Metal |
| Productname | Glass To Metal Seals |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Operating Temperature | -55°C To +200°C |
| Body | 304 STAINLESS STEEL |
| Corrosionresistance | Excellent |
| Pin | 4J50 ALLOY |
|---|---|
| Insulator Resistance | 100MΩ@1000VDC |
| Rated Voltage | 410-750V |
| Connector Finish | Nickel Plated |
| Dielectric Strength | 3000VAC |
| Manufacturingprocess | Sealing By Controlled Heating And Cooling |
|---|---|
| Color | Golden |
| Pressure Range | Vacuum To 1000 Psi |
| Application | Electrical Feedthroughs, Vacuum Tubes, Sensors |
| Current Rating | 30A |
| Pin Materials | 4J50 ALLOY |
|---|---|
| Leakrate | < 1x10^-9 Atm-cc/sec |
| Application | Electrical Feedthroughs, Vacuum Tubes, Sensors |
| Connector Shell Material | 316L STAINLESS STEEL |
| Insulator Resistance | 2000MΩ@1000VDC |